Belmont Stakes

Wyścigi konne Belmont Stakes odbywają się nieprzerwanie od 1867. “Belmont Stakes razem z odbywającymi się pięć tygodni wcześniej Kentucky Derby i dwa tygodnie wcześniej Preakness Stakes określane są wspólnie jako Potrójna Korona (ang. Triple Crown) wyścigów konnych w Stanach Zjednoczonych.” Mogą w nich brać udział JEDYNIE konie dwu letnie. Tak więc każdy koń ma jedynie jedną szansę w swoim życiu na wzięcie udziału w wyścigu. Właściciele, przygotowują je przez te dwa lata i wydają wiele pieniędzy na ich trening.

Wyścigi konne kojarzą mi się z brytyjską arystokracją. Ku memu zaskoczeniu wielu ludzi śledzi gonitwy oraz ogląda relacje w telewizji. (np. pan na kasie z super marketu zapytał się nas, czy będziemy oglądać relacje, bo on bardzo je lubi i zawsze ogląda)

Z tej właśnie okazji zostaliśmy zaproszeni do znajomych. Impreza była dość duża, bo było nas z 40 ludzi. Gospodarze zadbali o przekąski oraz alkohol. Na długim stole rozstawione były talerze serów, owoców, krakersów oraz około dziesięciu rodzajów win, każde z karteczką o roczniku, regionie oraz bukiecie. Podawane były również różnego rodzaju drinki.

Dwie godziny przed wyścigami zaczęła się licytacja. Na jednej tablicy rozpisane były konie, ich zwycięstwa oraz szanse na wygraną, na drugiej natomiast imona koni i miejsce na inicjały osoby obstawiającej. Każda osoba była poproszona o obstawienie jedynie jednego konia, aby każdy miał możliwość udziału w tej zabawie. Po godzinie licytacji, każdy miał swojego faworyta.

photo 1 (11)

My z Mike postawiliśmy na konia o polskim imieniu Matuszak.;) (niestety z małymi szansami na znalezienie się w pierwszej trójce)

photo 5 (8)

Sam wyścig trwał może z pięć minut. Konie do przebiegnięcia mają bowiem 2,4km. Zabawa była przednia, mimo iż nic nie wygraliśmy.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s