GO SPURS GO!!!!!

W Stanach jednym z bardziej popularnych sportów, zaraz po futbolu amerykańskim, jest koszykówka. Od małego słyszałam o NBA i Michaelu Jordanie. Parę lat temu było również głośno o ślubie, a potem rozwodzie Evy Longorii z Tony’m Parkerem, trzy krotnym mistrzem NBA, reprezentantem drużyny San Antonio Spurs.

Tegoroczny finał rozgrywa się pomiędzy Miami Heat a San Antonio Spurs. Z ciekawostek- w Stanach nie ma jednego, decydującego meczu o zwycięstwie. Dwie drużyny, które dostały się do finałów muszą zagrać siedem meczy, albo do czwartego zwycięstwa jednej z drużyn. Mecze rozgrywane są prawie co dwa dni.

 

Spurs (tłumaczenie ostroga) to jeden z najbardziej znanych i utytułowanych klubów NBA w ostatnich latach. Zespół utrzymuje się w czołówce od 1999. W tym roku (sezon 2013/2014) emocje są ogromne, bo Spurs są o krok od wygrania finału. Już tylko jedna wygrana dzieli ich od zwycięstwa. W rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą już 3:1. Najwięcej dla zwycięzców, 20 punktów, rzucił Kawhi Leonard, który miał też 14 zbiórek; o punkt mniej zdobył Tony Parker. Miasto ogarnęło zupełne szaleństwo. Każdy mówi o rozgrywkach, dekoruje swoje domy kolorami drużyny (czarny, biały, srebrny), ludzie noszą do pracy bluzki z logo drużyny, no i we wszystkich barach porozstawiane są telewizory aby ludzie mogli wspólnie oglądać mecze. Mimo, iż nie jesteśmy zbyt wielkimi fanami tego sportu, to i tak obejrzeliśmy już dwa mecze i bardzo trzymamy kciuki za naszą lokalną drużynę!

photo 2 (14)

“GO SPURS!!!!!”

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s