centra handlowe

bannerpromenade-shops

Jedną z ciekawszych różnic pomiędzy polskimi a amerykańskimi centrami handlowymi jest ich rozkład. Prawdopodobnie jest to spowodowane faktem, iż w Europie koszt nieruchomości jest dużo wyższy niż w Stanach. Amerykańskie centra są bardzo rozległe, jednopiętrowe i w wielu przypadkach trzeba wyjść na zewnątrz aby dostać się ze sklepu do sklepu. (coś w rodzaju sklepów we wrocławskim rynku)
Taka forma zabudowy jest zwłaszcza bardzo popularna w Teksasie, gdzie ziemia jest niesamowicie tania.
 Jednym z ciekawszych w San Antonio i jednocześnie najbliższym względem naszego mieszkania, jest centrum handlowe, które mieści się w starej cementowni. Stare budynki zostały odnowione i teraz mieszczą w sobie sklepy, restauracje oraz kino. Można tu znaleźć sieciówki odzieżowe znanych marek, drogerie z kosmetykami oraz sklep z organicznym jedzeniem. Miejsce to jest bardzo zadbane, z obszernym parkingiem oraz pięknie oświetlone nocą.
20131206_164642 20131206_164651Przyjemnie chodzi się pomiędzy sklepami jesienią ale przy 40 stopniowych upałach, albo podczas chłodnych dni jest to może mniej przyjemne. Również odległości pomiędzy sklepami są dość znaczne (ok 2o min), dlatego warto ubrać na zakupy wygodne buty.AQMSmokestacksCAM2013
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s