nowe miejsca

W ostatnich latach parę razy zmieniliśmy miejsce zamieszkania. Po przyjeździe na nowe miejsce i rozpakowaniu się, musimy na nowo znaleźć dentystę, fryzjerów, pracę (drobny szczegół;)) banki i poczty z małymi kolejkami i wszystko co jest potrzebne do normalnego funkcjonowania. Jednak poza “praktyczną” nauką nowego miejsca jest to również bardzo przyjemny czas odkrywania co miasto ma do zaoferowania. Wiąże się to z szukaniem nowych ulubionych kawiarni, smacznych restauracji, fajnych miejsc na spacery oraz dobrych sklepów. Niektóre miejsca mimo wielu pozytywnych opinii do nas nie przemówiły, inne mile zaskoczyły.

Jednym z miejsc gdzie bardzo chętnie spędzamy czas to Sip i The Local.

Sip jest to bardzo przyjemne miejsce w samym centrum miasta. Można tu zjeść śniadanie, lunch, wypić kawę i zjeść muffina. Lubię tu przychodzić “pracować”, a w przerwach patrzeć na ludzi śpieszących się do pracy lub zrelaksowanych turystów.

P1060769 P1060772 P1060790

The Local, to bardzo modna kawiarnia. Jest połączona ze sklepem rowerowym. Można tam spotkać nie tylko dużo sportowców i hipsterów, ale również uczących się studentów obłożonych książkami, luksusowe kobiety, które wpadają na “szybką” kawę pomiędzy fryzjerem a manicurem oraz każdego, kto lubi wypić dobrej jakości i smaczną kawę.  Kawa jest tu podawana w szklanych dzbankach obłożonych skórą. Robi wrażenie!

20130816_122151

Jednym z miejsc, które wywarło na mnie duże wrażenie, jest opuszczony most niedaleko naszego mieszkania. Mało osób tam przychodzi, albo kiedykolwiek o nim słyszało, ale ten stary, drewniany most (zamknięty dla aut) oferuje ładny widok na panoramę miasta oraz ciszę i spokój, gdzie możesz sobie usiąść i odpocząć. 

20130922_184659

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s