Prawo do posiadania broni- za czy przeciw?

Jak wszystkim wiadomo posiadanie i noszenie broni w Teksasie jest legalne. Mieszka w tym stanie wielu fanatyków tego prawa (“wolności”) oraz kolekcjonerów broni. Ich podejście można opisać mniej więcej w ten sposób:

  1. Zabija człowiek, a nie broń.
  2. Nikt o zdrowych zmysłach nie strzela do ludzi.
  3. Posiadanie broni, ma zapewnić bezpieczeństwo własne oraz mienia i ustrzec przed intruzami. (Nie wiadomo z jaką intencją pojawia się intruz na posesji.)
  4. Ponieważ w Teksasie jest dozwolona kara śmierci, wiadomo jakie są konsekwencje nadużycia prawa posiadania broni.

Ten światopogląd jest u nich bardzo głęboko zakorzeniony, a umiejętność obsługiwania broni przekazywana z pokolenia na pokolenie. Jakakolwiek polemika nie ma sensu, ponieważ przytaczane przykłady nadużycia broni, jedynie utwierdzają ich w przekonaniu, że posiadanie broni powinno być legalne w celu samoobrony.   Broń to ich pasja , rozrywka oraz sposób spędzania wolnego czasu. Kolekcjonerzy często mają specjalne pomieszczenia w domach przeznaczone do przechowywania, rozkręcania, konserwacji i pucowania swojej broni, oraz budowy własnych naboi. W weekend często spotykają się w klubach strzeleckich aby wspólnie postrzelać do tarcz  oraz  ruchomych celi (wystrzeliwanych w powietrze glinianych spodków) i podzielić się swoim doświadczeniem z innymi. Ich osobiste kolekcje potrafią być bardzo imponujące, (cały arsenał od pistoletów, strzelb po karabiny maszynowe) i są warte tysiące dolarów.

W ten weekend mieliśmy możliwość przekonać się co ludzie widzą takiego atrakcyjnego w takim spędzaniu czasu. Klub do którego zostaliśmy zaproszeni był położony w dość odludnym miejscu, bardzo ładnie i czysto utrzymany.

P1060823

Właściciele broni, którzy nas zaprosili, zachowywali się bardzo profesjonalnie. Na początku poinstruowali nas o zasadach bezpieczeństwa, a przy każdej broni opisywali mechanizm ich działania oraz odpowiadali na wszystkie nurtujące nas pytania.P1060827P1060826P1060835P1060844P1060847P1060854

Mieliśmy również zaszczyt strzelania ich własnej roboty nabojami, oraz rozłożenia ich na części pierwsze i zobaczenia z czego dokładnie są zrobione.

P1060836

Trzymając broń w ręku czułam respekt oraz adrenalinę. Gdy strzelałam z karabinu maszynowego czułam również strach, kiedy z magazynku wystrzeliło kilka naboi przy jednym naciśnięciu spustu. Mieliśmy okazję strzelać z około 20 różnych rodzajów broni. Może to dziwnie zabrzmi, ale wiele z nich było naprawdę imponujących i ładnych jako przedmioty. (Niektóre NIESAMOWICIE ciężkie.) Najprzyjemniejszą częścią tego całego doświadczenia, była możliwość dowiedzenia się więcej na temat budowy oraz mechanizmu ich działania. Właściciele broni, zaimponowali mi swoją wiedzą i olbrzymią cierpliwością. Widać, że broń to ich pasja, a strzelanie to tylko 10% przyjemności w posiadaniu broni.

P1060882 P1060897 P1060893 P1060906 P1060909 P1060874P1060923 P1060936

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s