Food Trucks- Restauracje na kółkach

Polskie restauracje na kółkach głównie kojarzą nam się z kebabami i hot dogami. Amerykańskie ciężarówki z jedzeniem w zupełności przerosły moje oczekiwania. W menu można znaleźć dania wegetariańskie, wegańskie, meksykańskie, japońskie, włoskie, oraz wiele innych. Jakość wykorzystywanych produktów jest bardzo wysoka, a ich smaki mogę przyrównać do dań z najlepszych restauracji.

a-fork-on-the-road-food-in-adelaide-food-truck-foo21 a-fork-on-the-road-food-in-adelaide-food-truck-foo91

Tak zwane “Food Trucks” nie mają stałego miejsca pobytu. W porach lunchu można je spotkać zaparkowane przed biurowcami, na parkingach, koło parków, a wieczorami przed barami lub na dużych osiedlach. Aby dowiedzieć się o ich lokalizacji, trzeba śledzić ich profile na Facebooku lub dowiadywać się od lokalnych ludzi.

20130511_153054

Pracodawcy  lub osoby prywatne często wynajmują te ciężarówki na imprezy. Niektóre osiedla tak jak nasze, ma ustalone z góry harmonogramy. W naszym przypadku  ciężarówki z jedzeniem przyjeżdżają we Wtorki i w Czwartki.  (Zawsze przyjeżdża jedna ciężarówka z potrawami, które nie powtarzają się częściej niż raz na parę tygodni) Danego popołudnia dostajemy e-maila z informacją jaka ciężarówka ma przyjechać, w jakich godzinach można kupić jedzenie oraz dostępne menu i ceny.

20131107_165632 20131107_165859

Za każdym razem gdy nie chce nam się gotować, możemy zejść w kapciach i zamówić coś dobrego. Ich wyznaczone miejsce postoju jest pod naszymi oknami, ale wszytko jest tak kulturalnie zorganizowane, że gdyby nie wysyłana wiadomość, to nawet byśmy nie wiedzieli że tam są.

20131107_165523

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s